Wtorek, 1 marca 2011
Natascha Kampusch
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru2/2011
Nataschę Kampusch po raz pierwszy spotkałam w garderobie krakowskiego oddziału telewizji TVN. Blondynka o regularnych rysach, bardzo niebieskich – niemal fiołkowych – smutnych oczach, długich, równo przyciętych blond włosach i pięknych, drobnych dłoniach o długich palcach i krótko obciętych paznokciach. Na tych rękach dziś już nie widać śladów niewolniczej pracy, do której zmuszał ją przez lata Wolfgang Priklopil, ani blizn po pobiciach i przypalaniach. Wizerunek dziewczyny uzupełnia staranny makijaż oraz leciutki, melancholijny uśmiech. Patrząc na Nataschę trudno było skojarzyć ją z pobitą, posiniaczoną, wygłodzoną nastolatką, której zdjęcia przed czterema laty obiegły światową prasę. Natascha ma obecnie 23 lata. To młoda, ciekawa świata, uwielbiająca ładnie się ubierać kobieta. Jest wegetarianką. Lubi jadać w restauracjach. Przepada za szarlotką z sosem waniliowym i pralinkami truflowymi. Cieszy ją każdy prezent, nawet najdrobniejszy. Nie znosi sal konferencyjnych. Nie lubi, gdy się ją dotyka i gdy rozmówca, którego spotyka po raz pierwszy, siada zbyt blisko niej. Umie bardzo stanowczo powiedzieć „nie”, gdy tylko ktoś posuwa się za daleko w swej ciekawości. Towarzysząc jej w licznych wywiadach, których udzielała, powoli poznawałam część nieopowiedzianej w książce tragicznej historii, którą Natascha relacjonowała ze spokojem, nie pokazując przy tym żadnych emocji. Odpowiadając na pytania dziennikarzy niemalże beznamiętnie przekazywała szczegóły swego wieloletniego pobytu …
Wyświetlono 25% materiału - 202 słów. Całość materiału zawiera 811 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki