Czwartek, 18 sierpnia 2022
ODCZUWALNY WPŁYW INFLACJI I WOJNY
Platforma z audiobookami i e-bookami Legimi, działająca w oparciu o model subskrypcyjny, podsumowała drugi kwartał 2022 roku. Przychody w tym okresie wyniosły 14,8 mln zł i były o 29 proc. wyższe w porównaniu z analogicznym kwartałem roku ubiegłego. Kwartalny zysk operacyjny firmy zmalał z 921,6 do 132,3 tys. zł, a wynik netto – z 476,3 tys. zł zysku do 189,4 tys. zł straty. Z kolei wskaźnik EBITDA wyniósł 751 tys. zł. Jak wskazano w sprawozdaniu, dynamika wzrostu bazy użytkowników i przychodów była wolniejsza od tej notowanej w poprzednich kwartałach, „co można przypisać niepewności panującej wśród konsumentów, w wyniku trwającej wojny w Ukrainie oraz szalejącej wysokiej inflacji. Nie odnotowano jednak zwiększonego zjawiska rezygnacji z usługi abonamentowej przez klientów wskutek pogorszenia sytuacji gospodarczej i zmniejszenia siły nabywczej, ani spadku popytu. Odczuwalne są jednak czynniki inflacyjne przejawiające się w wyższych kosztach operacyjnych oraz wyższych jednostkowych kosztach zakupu treści”. – Miniony kwartał charakteryzował się dalszym dynamicznym wzrostem bazy użytkowników oraz …
Wyświetlono 25% materiału - 156 słów. Całość materiału zawiera 627 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się