Sobota, 15 czerwca 2024
NAJLEPSZE W HISTORII FIRMY WYNIKI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 619 (11/2024)
Miniony rok dla Legimi, spółki oferującej dostęp do publikacji elektronicznych (e-booków i audiobooków) za pośrednictwem swojej aplikacji, był kolejnym rokiem dynamicznego wzrostu, w którym przychody wzrosły do 86,68 mln zł, czyli o 38 proc. w porównaniu do roku 2022. To najlepszy wynik w historii spółki. W 2023 roku spółka wypracowała blisko 1,4 mln zł zysku netto, co stanowi gorszy wynik finansowy od tego z roku 2022. Obniżenie wyniku finansowego wynika w największym stopniu z presji inflacyjnej wywołanej wojną w Ukrainie oraz sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie z przełomu lat 2022 i 2023. Poprawa wyników na poziomie przychodów jest w dużej mierze efektem realizacji przyjętej rok temu nowej polityki cenowej, która konsekwentnie zwiększa średnią wartość przychodu na użytkownika. „W 2023 roku presja inflacyjna spowodowała wyraźny wzrost cen jednostkowych książek drukowanych, które są podstawą do wyznaczania cen ich elektronicznych wersji. Warto tutaj dodać, że wzrost cen książek dotyczył głównie nowych tytułów, które stanowią największy udział w czytelnictwie i cieszą się największą popularnością” – wskazano w sprawozdaniu. – W minionym roku grupa Legimi skoncentrowała się na rozwoju technologicznym i budowaniu współpracy z różnymi podmiotami, zarówno z obszaru e-commerce, jak i branży wydawniczej oraz medialnej. Jednym z kluczowych wydarzeń była inwestycja holdingu Wirtualna Polska w Legimi S.A., co stwarza nowe możliwości współpracy i poszerzenia oferty dla naszych klientów – skomentował Mikołaj …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 879 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się