Poniedziałek, 9 stycznia 2012
Wydawnictwo Amber 2010
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru318
W najnowszym wydaniu opracowania „Rynek książki w Polsce”, które miało swoją premierę na niedawnych listopadowych Targach Książki w Krakowie zabrakło omówienia działalności Wydawnictwa Amber w 2010 roku. Firma kolejny rok z rzędu nie zdecydowała się na publikację danych za omawiany okres ani w dorocznym rankingu wydawców dziennika „Rzeczpospolita”, ani w późniejszym czasie. Natomiast roczne sprawozdanie z działalności spółki trafiło do stołecznego sądu gospodarczego dopiero w połowie listopada, a więc w terminie zdecydowanie późniejszym niż działo się to we wcześniejszych latach. Wszystkie poniższe dane liczbowe pochodzą z bilansu firmy za okres styczeń- grudzień 2010 oraz sprawozdania z działalności zarządu spółki w tym okresie. I tak, w 2010 roku Wydawnictwo Amber opublikowało 233 tytuły w nakładzie ponad 1,2 mln egz. Jak czytamy w sprawozdaniu, najlepiej sprzedające się tytuły tego okresu to dwie pozycje autorstwa Johna Grishama: „Theodore Boone. Młody prawnik” – pozycja określana przez oficynę mianem pierwszego thrillera prawniczego dla młodzieży, której nakład przekroczył 30 tys. egz. oraz powieść „Powrót do Ford County”, wprowadzona na rynek również w nakładzie 30 tys. egz. Wśród hitowych premier 2010 roku znalazły się także: „Dziedzictwo” Danielle Steel – (nakład 25 tys. egz.) oraz trzy tytuły Clive’a Cusslera „Milczące morze” – 15 tys. egz., „Meduza” i „Pościg”. W przywoływanym sprawozdaniu podano także informację, według której wydawnictwo kontynuowało, zapoczątkowany dwa lata wcześniej, rozwój oferty z najmodniejszego gatunku, wprowadzając na …
Wyświetlono 25% materiału - 221 słów. Całość materiału zawiera 884 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się