Poniedziałek, 15 października 2012
Zamiast felietonu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru338
Szanowna Pani Minister,  Ostatnio, za sprawą pewnego filmu o raperach i języka ich piosenek, używanie tzw. „wyrazów” jest coraz bardziej „trendy” i na czasie. Raperskie porównania Polski do przybytków rozpusty jakoś nikogo już nie gorszą, podobnie jak nie wywołuje sprzeciwu raperskie traktowanie polityków jako… no mniejsza o to, jako kogo. Czasami korci mnie, żeby posłużyć się takim językiem, bo… przynosi to ulgę, chociaż entropii świata nie zmniejsza. No ale nie jestem raperem, a ponadto rynsztokowy język budzi sprzeciw we mnie – kulturalnym starcu. Przeto jeśli Pani Minister pozwoli, to ten list napiszę w poetyce właściwej dla rangi kierowanego przez Panią urzędu, z nadzieją, że przyniesie on nie tyle nawet pożądany skutek, co raczej da Pani Minister tzw. ogląd sytuacji z pozycji namolnych petentów, za jakich Pani resort nas uważa. Jednocześnie pragnę dodać, że piszę w imieniu nie tylko swoim i kierowanych przeze mnie instytucji, ale przede wszystkim w imieniu kilkudziesięciu wydawców, a także setek autorów, którzy ponoszą skutki braku kompetencji, niefrasobliwości czy wręcz arogancji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kierowanego przez Panią Minister. Rzecz dotyczy nader ważnego rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 10 lipca 2006 roku, dotyczącego dofinansowywania podręczników akademickich. Rozporządzenie to ma swoją historię, która wiąże się z wymaganiami i procedurami Unii Europejskiej. Otóż Komisja UE (sprawa nr PL 2/2004) notyfikowała owo rozporządzenie w dniu 24 …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 883 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się