Wtorek, 29 stycznia 2019
Katarzyna Pochmara-Balcer Lekcje kwitnienia Wydawnictwo Nisza, Warszawa 2018, s. 112, ISBN 978-83-62795-79-6 „Lekcje kwitnienia” to książkowy debiut Katarzyny Pochmary-Balcer. Pozycja ujrzała światło dzienne po zdobyciu pierwszej nagrody w konkursie na najlepszą pracę literacką w ramach studiów podyplomowych „Szkoła mistrzów. Studia technik pisarskich i prezentacji tekstu literackiego” prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest to nad wyraz udane otwarcie kariery pisarskiej autorki, która stworzyła ciekawą wielogłosową narrację, nie bojąc się pracować na kanwie mocno spracowanego przez popkulturę tematu. Głównym wątkiem opowieści jest relacja bohaterów na temat ich wstąpienia i przynależności do sekty, eksplorującej zagadnienie ekologii, w tym potrzeby przeistoczenia ludzkiego życia w proces fotosyntezy. Książka próbuje nie tylko unaocznić proces formowania się wspólnoty, istotę ludzkiej manipulacja, ale także stara się zdiagnozować relacje współczesnej cywilizacji ze światem obumierającej przyrody. Metafora wzrostu roślin zdaje się być widziana jako fundament …
Wyświetlono 25% materiału - 134 słów. Całość materiału zawiera 537 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki