Sobota, 6 maja 2023
WIĘCEJ PRZESTRZENI WEWNĄTRZ PAŁACU KULTURY I NAUKI
Miesiąc przed otwarciem Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (25-28 maja) odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano szczegóły wystąpienia Ukrainy w roli Gościa Honorowego. – Dziękuję za zaproszenie Ukrainy na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Dla Ukrainy to wielki zaszczyt. Dla nas to jest szczególny moment, kiedy nadal bronimy się przed agresją rosyjską, walczymy, a ukraińscy wydawcy funkcjonują w bardzo trudnych warunkach. W tym roku w targach weźmie udział ponad 40 ukraińskich wystawców. Zachęcamy również polskich wydawców do współpracy na tym wspólnym froncie literackim, bo dla nas to jest pewnego rodzaju walka i wierzymy, że razem i tutaj zwyciężymy – mówił Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce. I dodał: – Cieszymy się, że już sporo książek ukraińskich ukazało się w Polsce i to jest również wyraz solidarności i to pokazuje, na ile dobrze współpracujemy. Projekt tłumaczenia literatury ukraińskiej odbywa się pod patronatem Ołeny Zełeńskiej, pierwszej damy Ukrainy. Pracujemy też nad tym, aby w bibliotekach polskich było dostępnych więcej książek ukraińskich. 1,5 mln naszych obywateli znalazło w Polsce schronienie i dla nich książka ukraińska jest mostem łączącym ich z krajem ojczystym. Chcemy, żeby ten most budował dobre relacje między naszymi krajami i między społeczeństwami. O szczegółach programu mówiła Oleksandra Koval, dyrektor Ukraińskiego Instytutu Książki. – Chcemy naszym programem pokazać to, co nas łączy, mimo że dużo …
Wyświetlono 25% materiału - 215 słów. Całość materiału zawiera 860 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się