Wtorek, 28 marca 2017
Kolejny Program MKiDN rozstrzygnięty
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru456
  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach I naboru "Programu Literatura" na rok 2017. Strategicznym celem programu jest "podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł tematycznie związanych z historią Polski. (...) Elementem wiodącym dla realizacji celów programu jest propagowanie literatury o wybitnych walorach artystycznych, nie mieszczącej się w realiach rynku komercyjnego. Przedmiotem finansowanych zadań mogą być więc zarówno najambitniejsze dzieła polskiej literatury najnowszej, jak również dzieła najciekawszych autorów literatury światowej wyznaczające nowe trendy, poszukujące nowych rozwiązań formalno-estetycznych i określające kierunki rozwoju współczesnej literatury. Ważne dla realizacji celów programu będą też publikacje mniej znanych pozycji zaliczanych do kanonu światowego, które nie funkcjonowały do tej pory w polskim obiegu czytelniczym". Ponadto w przeświadczeniu MKiDN oraz zarządzającego programem Instytutu Książki, realizowane w jego ramach projekty wydawnicze powinny przyczynić się do wzbogacenia oferty literackiej, wiedzy dotyczącej historii Polski, promować wartości uniwersalne i alternatywne dla standardów rynkowych opierających się wyłącznie na rachunku ekonomicznym. I jak …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 671 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się