Wtorek, 2 sierpnia 2022
JUŻ 160 TYS. KSIĄŻEK Z SERII „HEARTSTOPPER” SPRZEDANYCH W EMPIKU
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 574 (14/2022)
Od wybuchu pandemii zauważyć można wyraźny, nawet 100-procentowy wzrost zainteresowania literaturą młodzieżową i Young Adult – wskazuje Empik. W pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedaż tytułów młodzieżowych i YA jest o 70 proc. wyższa niż w roku ubiegłym. Największym hitem od czterech miesięcy jest „Heartstopper” (Jaguar). Nastoletni czytelnicy masowo sięgają po komiks Alice Oseman, a poszczególne tomy tylko wymieniają się na podium. Do tej pory w Empiku sprzedało się blisko 160 tys. książek z tej serii. Seria czytana jest nie tylko „w papierze”, lecz także w „cyfrze” – ostatnia część komiksu dotarła do 3. miejsca zestawienia najchętniej wybieranych e-booków w aplikacji Empik Go. Dotychczas przygody bohaterów „Heartstoppera” poznało już blisko 2 tys. abonentów. W ciągu roku do oferty Empiku trafia ok. 360 tytułów, które można zakwalifikować jako literatura młodzieżowa lub Young Adult. – Co najmniej kilka wydawnictw, m.in. Poznańskie, Kobiece czy Muza, zdecydowało się w ostatnim czasie stworzyć imprinty dedykowane książkom dla nasto- i dwudziestoparoletnich czytelników. Ich konta na Instagramie gromadzą tysiące zaangażowanych …
Wyświetlono 25% materiału - 162 słów. Całość materiału zawiera 650 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się