Niedziela, 19 lutego 2006
Zapach dobrej kawy
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2006
Księgarnia-kawiarnia „mała litera” przy ul. Traugutta 9 w Łodzi funkcjonuje od początku grudnia 2004 roku. Jak powiedział nam jej współwłaściciel pan Michał Brzozowski: – „mała litera” powstała jako realizacja dwóch idei: „dwa w jednym” i „małe jest piękne”. Jest to miejsce kameralne (na spotkaniach mieści się do 60 osób) i wysmakowane designersko. – Staramy się o atmosferę miejsca do którego chce się wracać – opowiada Michał Brzozowski – ponieważ miło jest posiedzieć przy kawie, wśród książek, których nie ma gdzie indziej, ponieważ program wydarzeń jest interesujący, a ludzie których można tu spotkać – pracownicy i goście – są niepowtarzalni i warci poznania. Przeglądając zebrane na półkach woluminy, można powiedzieć, że oferta księgarni składa się głównie z importowanych wydawnictw anglo- i niemieckojęzycznych. Właściciel wyjaśnia, że asortyment jest wzbogacany o katalog polskich wydawców ze szczególnym naciskiem położonym na sztuki wizualne, teatr, poezję i ambitną prozę. W księgarni ponadto obecna jest autorska propozycja muzyki na płytach CD. Głównie muzyki klasycznej, jazzu, muzyki etnicznej i wszelkiego typu „pogranicza”. Środowiskowa integracja Oferta „małej litery” adresowana jest przede wszystkim do łódzkich środowisk akademickich i artystycznych. – Staramy się również wpisać ją w szeroki kontekst bogatego programu festiwali i wydarzeń kulturalnych realizowanych w Łodzi. W założeniu „mała litera” poprzez swoją dwoistość ma wypracować specyficzny charakter miejsca, które integruje swoim programem działań różne środowiska. Stać się miejscem, którego dotychczas w Łodzi nie było. Jako kameralna księgarnia specjalizująca się przede wszystkim w wydawnictwach z zakresu bardzo szeroko pojętych sztuk pięknych …
Wyświetlono 25% materiału - 241 słów. Całość materiału zawiera 965 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki