Poniedziałek, 6 marca 2006
Kolejny nabytek kieleckiej oficyny
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru159
W poprzednim numerze Biblioteki Analiz pisaliśmy o przejęciu oficyny edukacyjnej Juka-91 przez MAC-a (umowa została podpisana 16 grudnia). Obiecaliśmy także dowiedzieć się więcej na temat dokonanej inwestycji, zwłaszcza że podczas zamykania numeru zarząd kieleckiego wydawnictwa przebywał na urlopie. Dziś – oprócz uściślenia podanych już informacji – mamy jedną nową. 5 stycznia podpisana została umowa zakupu wszystkich publikacji warszawskiej Pracowni Pedagogicznej i Wydawniczej. Co istotne: publikacji, a nie udziałów. – Sytuacja właścicielska była tu inna niż w Juce, gdyż prawa autorskie należały w części do spółki, w części do osoby fizycznej – zdradza Grzegorz Bednarski, prezes MAC-a. To kolejny i – co znacznie ciekawsze – wykonany w odstępie ledwie trzech tygodni krok Kielczan w kierunki skupiania w swoich rękach coraz większej części podręcznikowego tortu. Zauważyć należy także konsekwencję – zarówno w jednym, jak i drugim przypadku wybór padł na firmy, które swą pozycję zawdzięczają przede wszystkim cyklom do nauczania początkowego. Pracownia Janiny Korzańskiej bodaj jako pierwsza zaprezentowała taki produkt na Targach Książki Edukacyjnej „Edukacja” w pierwszym roku reformy oświaty, w marcu 1997 roku. Jak jednak podkreśla Grzegorz Bednarski, książki PPiW w sposób zasadniczy różnią się zarówno od tych, jakie wydaje jego firma, jaki od propozycji Juki. Adresowane są także do innego typu odbiorcy. – Choć podobna …
Wyświetlono 25% materiału - 205 słów. Całość materiału zawiera 822 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się