Czwartek, 27 stycznia 2011
Autorski przegląd książek dla dzieci
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2011
Gdy byłam małą dziewczynką wpadałam do biblioteki jak po ogień, i nagle, już w drzwiach, zamieniałam się w aniołka, który siadał pod dużym regałem i szperał na najniższych półkach wyszukując w książkach dla dzieci pięknych ilustracji. Tak, tak ilustracji, bo przecież nie umiałam czytać! Ilustracje przenosiły mnie w zaczarowany świat baśni, i do tej pory myślę, że jeśli Andersen to tylko z ilustracjami J. Szancera. Chociaż nie, Paweł Pawlak też świetnie zilustrował baśń Andersena, a serią o sympatycznych Czupieńkach przenosi mnie w świat, który uwielbiam, w świat opowiadającej ilustracji, płynącej napisaną treścią… Paweł Pawlak zachowuje się jak wrażliwy kucharz, który w odpowiednich proporcjach miesza ze sobą przeróżne elementy – formy, obrazy, słowo. Magiczny świat Czupieńków zachwyca, pochłania do reszty, to taka pokrzepiająca historia, o tym, że w każdym z nas drzemie dobro, głęboko ukryte, czasami chowa się za łakomstwem i lenistwem, ale najważniejsze, że jednak jest. I znów, w księgarni, jak dziecko, zerkam na stosy książek i zauważam ilustracje Jony Jung, która w cudowny sposób opowiada historię napisaną przez Dorotę Gellner – „Krawcowe”. Ilustracje te zwielokrotniły moc tekstu. I tak kunszt obu artystek ukryty w udanej książce, zostaje nagrodzony. Oto mały czytelnik, zwłaszcza ten, który jeszcze nie czyta słów napisanych, …
Wyświetlono 25% materiału - 200 słów. Całość materiału zawiera 803 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się