Poniedziałek, 7 lutego 2011
W Niemczech, ale w Polsce
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru293
Firma MAK Verlag GmbH (odpowiednik polskiej sp. z o.o. – red.) powstała w 2006 roku, choć sama marka jest znana na polskim rynku od kilkunastu lat. Spółką, której siedziba mieście się w północnoniemieckiej Bremie zarządzają wspólnie Małgorzata Gola i Katarzyna Weichert, czyli mama i córka. – Pierwsze doświadczenia na rynku wydawniczym, na początku lat 90. zbierała mama. Ja niejako „wychowując się” w wydawnictwie, po studiach prawniczych postanowiłam także założyć własną działalność na tym polu – mówi właścicielka firmy Katarzyna Weichert. Choć centrala firmy znajduje się u naszego zachodniego sąsiada, jej operacyjna działalność obejmuje rynek polski. Sprzedaż książek realizowana jest za pośrednictwem zlokalizowanego we Wrocławiu biura handlowego. Obecnie w wydawnictwie zatrudnionych jest pięć osób, jednak znaczna część prac produkcyjnych jak tłumaczenia, redakcja czy skład zlecana jest na zewnątrz. Wychowana w wydawnictwie Oficyna wydaje wyłącznie książki licencyjne: niemieckie, angielskie, francuskie, amerykańskie, belgijskie, włoskie oraz hiszpańskie. W ostatnich latach największą część oferty MAK Verlag (ok. 40 proc.) stanowi literatura dziecięca: bajki, książki edukacyjne dla najmłodszych, w tym także beletrystyka dla młodzieży. Do sprzedaży trafiają również książki popularnonaukowe, leksykony i poradniki, a wśród nich książki kucharskie oraz pozycje dla miłośników ogrodów. – W 2009 roku wzbogaciliśmy …
Wyświetlono 25% materiału - 192 słów. Całość materiału zawiera 769 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki