Poniedziałek, 27 lutego 2006
Znamy treść podręcznikowego kompromisu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 162
  Prawdopodobnie w środę, 1 marca, na konferencji Ministerstwa Edukacji i środowiska książki ogłoszone zostaną warunki wynegocjowanego kompromisu w sprawie obniżenia cen podręczników szkolnych. W ostatni piątek, 24 lutego, doszło do spotkania wydawców i księgarzy, w trakcie którego udało się, w gronie branżowych uczestników rynku, zawrzeć tzw. mały kompromis. Podsumowuje go komunikat: „W dniu 24 lutego 2006 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli wydawców edukacyjnych uczestniczących w pracach komisji konsultacyjnej w MEiN z przedstawicielami Federacji Organizacji Księgarskich (FOK), zrzeszającej ogólnokrajowe i regionalne stowarzyszenia księgarzy. FOK poparła działania komisji zmierzające do uregulowania rynku książki edukacyjnej w taki sposób, aby całoroczne księgarnie stały się podstawowym elementem łańcucha dystrybucyjnego. W tym celu FOK poprzez swoich członów stworzy ogólnopolską listę księgarń rekomendowanych szkołom do sprzedaży podręczników szkolnych. FOK podejmuje działania zmierzające w dalszej perspektywie do utworzenia samodzielnej i niezależnej Izby Księgarskiej, skupiającej podmioty działające na rynku dystrybucji”. Oświadczenie to koresponduje z komunikatem, jaki zostanie zaprezentowany 1 marca. Jego sedno sprowadzić można do kilku kwestii: • …
Wyświetlono 25% materiału - 160 słów. Całość materiału zawiera 643 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się