Poniedziałek, 11 lipca 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru304
Powoli dociera do mojej świadomości, że te moje krótkie teksty zamieszczane na gościnnych łamach Biblioteki Analiz coraz bardziej ograniczane są sztywnym gorsetem tzw. „rynkowej bieżączki”. Niby wszystko w porządku, wszak profil pisma tego wymaga, ale z drugiej strony mam z tym coraz większy kłopot. Ile bowiem można ciągle o tym samym?!… Pewnie bez końca, wszak nie temat jest najważniejszy, lecz sposób jego potraktowania, a ten wiąże się zawsze i jedynie z inwencją i możliwościami piszącego. Ale – przyznaję – mam z tym coraz większy problem. Jeśli mogę sobie pozwolić w tym miejscu na wyznanie, to powiem: dla mnie zawsze bardziej interesująca, zarówno emocjonalnie, jak i poznawczo, pozostaje rzecz mała, drobna, ledwie widoczna, miniaturowa, ukryta, czasem zapomniana, niedomagająca się unaocznienia, jednym słowem – szczegółowa. Wszelkie duże kwantyfikatory, różnego rodzaju syntezy, uogólnienia, duże skale, piętrowe konstrukcje i wynikająca z tego wszystkiego narratorska pewność siebie – zawsze była i nadal jest dla mnie podejrzana… A brnąłem w to niejednokrotnie. I to jest niedobre, i w jakimś sensie nieuczciwe wobec mnie samego… To, co powyżej, to wstęp, uzasadnienie i wprowadzenie do tego, co poniżej. W kolejnych numerach Biblioteki Analiz redakcja publikuje ceny wybranych pozycji książkowych aktualnie dostępnych w Polsce. Oczywiście, nigdy nie odnajdziemy w tych zestawieniach książek, które są tak niewidoczne i nieobecne, że ich prawie… nie było, nie ma i nie …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 875 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się