Czwartek, 16 października 2014
Niemiecki rynek książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru392
Tradycyjnie podczas Frankfurckich Targów Książki publikowane jest podsumowanie poprzedniego roku na niemieckim rynku książki. Jak wynika z badań, czytanie książek jest na „silnej”, jak podkreśla się w komunikacie opracowanym przez Börsenverein des Deutschen Buchhandels (Stowarzyszenie Niemieckich Wydawców i Księgarzy), bo 14. pozycji wśród 50 innych aktywności objętych ankietą. 20,7 proc. niemieckiego dorosłego społeczeństwa (ponad 14 lat) czyta książki wieczorem, zaś kolejne 28,2 proc. „okazjonalnie”. 60 proc. ankietowanych zadeklarowało, że kupiło książkę drukowaną w 2013 roku. Rok wcześniej było to 59 proc. Wśród kobiet 67 proc. zadeklarowało dokonanie zakupu, a wśród mężczyzn – 53 proc. Podobne, chociaż na znacznie niższym poziomie, są relacje w przypadku zakupu e-booków. Wśród kobiet dokonało zakupu 4,6 proc., a wśród mężczyzn 3,6 proc. Łącznie zakupy e-booków dokonało 4,1 proc. respondentów. Sprzedaż książek w Niemczech w ubiegłym roku nie tylko, że nie spadła w stosunku do roku 2012, ale wzrosła, chociaż minimalnie. Łączna wartość sprzedaży wyniosła 9,536 mld euro i było to o 0,2 proc. więcej niż rok wcześniej (tabela 1). Wysokość przychodów ze sprzedaży książek w Niemczech jest relatywnie stabilna od kilku lat. Do tego w niemieckim komentarzu podkreśla się, że po raz pierwszy w tym czasie wzrost sprzedaży zanotowały …
Wyświetlono 25% materiału - 194 słów. Całość materiału zawiera 778 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się