Czwartek, 17 lutego 2022
POSTĘPUJĄCA CYFRYZACJA ŻYCIA I DEGLOBALIZACJA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 563 (3/2022)
Infuture.institute – instytut badań nad przyszłością Natalii Hatalskiej, analityczki trendów, autorki bloga Hatalska.com i bestsellerowej książki „Wiek paradoksów” – od pięciu lat przygotowuje Mapę Trendów. Jest to autorskie narzędzie, które nie tylko ma ułatwić firmom i organizacjom pracę z trendami, ale również zasilać wiedzą oraz służyć pomocą przy podejmowaniu decyzji strategicznych. Świat lustrzany, Biologia technocentryczna, Deglobalizacja, Utrata spójności społecznej, Kryzysy zdrowotne, Transformacja klimatyczna, Zmiany demograficzne – to siedem megatrendów, które mają dawać szerszą perspektywę i kontekst dla dziejących się zmian. W ramach tych siedmiu megatrendów zdefiniowane zostały 54 trendy, w tym aż 21 nowych (m.in. Metaekonomia, Haktywizm, Rezyliencja, Dematerializacja, Antynauka, Antytech czy Zalpha). „W trzecim roku pandemii widać już jej długofalowe skutki. To, co w 2020 roku mogło się wydawać chwilową reakcją na niespodziewane wydarzenie, w 2022 roku staje się wyraźnym trendem. Owszem, Polacy w pewnym sensie okrzepli w pandemii, stopniowo wracają do zachowań sprzed jej wybuchu, wyjazdów, szeroko rozumianej konsumpcji, ale na głębokim poziomie nastąpiły pęknięcia, których efektem są wyraźne zmiany” – tłumaczy Natalia Hatalska. „Mówię tu przede wszystkim o tych kwestiach, …
Wyświetlono 25% materiału - 173 słów. Całość materiału zawiera 694 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się