środa, 31 marca 2021
Przerzucam materiały z Kongresu Książki 2020, trwającego kilka dni spotkania wydawców i autorów, za którym stały m.in. Stowarzyszenie Unia Literacka, SPP, Polska Sekcja IBBY i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Efektem obrad przy okrągłych stołach jest „Karta dobrych praktyk”, dokument poruszający takie sprawy jak solidarność branżowa, dostęp do informacji, przyzwoitość umów i eliminacja rażących rozbieżności stawek, sprzeciw wobec nadprodukcji. Prezentacja idealnego świata, jakże odległego od „coraz bardziej otaczającej nas rzeczywistości”, by zacytować Kazimierza Rudzkiego. Wczytując się bowiem w 11 punktów Karty i śledząc wnioski z obrad „stołowych”, łatwo można zauważyć, iż do idealnego świata wciąż nam bardzo daleko. „Spotkanie rozpoczęło się od pojednawczych deklaracji. Uczestnicy panelu zgodnie ustalili, że nie są oponentami, ale (...) pracują nad wspólną sprawą. Jednak (...) w momencie podpisywania umów autor oraz wydawca spotykają się jako przedstawiciele odmiennych …
Wyświetlono 25% materiału - 130 słów. Całość materiału zawiera 522 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się