środa, 31 marca 2021
Jennifer Bell Podróż w nieznane. Wonderscape tłum. Irmina Grzegrzółka, Warszawa 2021, Dwukropek, s.360, ISBN 978-83-8141-297-1 Miałam już okazję, prawie rok temu, recenzować powieść „ Bezkresny ”,wydaną przez Dwukropek. Tamta książka była osadzona w dawnych czasach, gdy odbywała się eksploracja Kanady, a było to możliwe dzięki rozwojowi kolei. Prezentowana opowieść odnosi się także do historii, ale opiera się na koncepcji teleportacji z czasów współczesnych do dalekiej przyszłości. Motyw wehikułu czasu nie jest w literaturze dla młodzieży czymś nowym. Jak często bywa, kluczową rolę odgrywają drzwi. Po przejściu przez nie trójka naszych bohaterów przeniesie się w inny czas i inne miejsce – jest rok 2473, a oni sami znajdują się na statku „Principia”, którym dowodzi Izaak Newton. Naszym bohaterom, Cecily, Arturowi i Ren, obeznanym z grami komputerowymi, wydaje się, że to jedna z nich, zwłaszcza gdy w kieszeni ubrania znajdują bilet wstępu na „Wonderscape Expo”. Podczas wykładu poznają bliżej Hxperiona, spółkę zajmującą się produkcją PGR, czyli …
Wyświetlono 25% materiału - 154 słów. Całość materiału zawiera 618 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się