środa, 7 lipca 2021
Susanna Isern Wielka księga supermocy tłum. Jowita Maksymowicz-Haman, Warszawa 2020, Mamania, s. 40, ISBN 978-83-66329-82-9. Ubiegły rok wzbogacił nasze księgozbiory o dwie książki dla młodszego czytelnika autorstwa Susanny Isern. Pierwszą z nich, „Idealną chwilę”, recenzowałam wiosną (Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/20), a teraz oto trzymam w ręku „Wielką księgę supermocy”. Tak jak poprzedniczka niosła przesłanie, abyśmy zauważali i doceniali idealne chwile, tak obecna książka opowie nam o zaletach ciała i umysłu, o cnotach charakteru, które nam dostarczą wielu idealnych chwil. Od czasu gdy Daniel Goleman opublikował wielokrotnie wznawianą książkę o inteligencji emocjonalnej, doceniamy jej rolę w kształceniu i wychowaniu dziecka. Ukazują się liczne utwory dotyczące uczuć, szczególnie duży dorobek mają tu pisarze skandynawscy (Åsa Lind, Ulf Stark, Barbro Lindgren i wielu innych). Polscy pisarze nie pozostają w tyle, ich książki są też laureatami w prestiżowych konkursach, jak Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY czy też, jak ostatnio, wchodzą na listę najważniejszych książek dwudziestolecia („Pan Kuleczka”, „Niebieska niedźwiedzica”). Ta ostatnia lista jest plonem plebiscytu zorganizowanego przez Fundację „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Coraz więcej jest na naszym rynku publikacji, które …
Wyświetlono 25% materiału - 176 słów. Całość materiału zawiera 707 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się