Czwartek, 25 sierpnia 2022
Davide Calì Sprzedawca szczęścia tłum. Agnieszka Liszka-Drążkiewicz, il. Marco Somà, Adamada, Gdańsk 2022, s.32, ISBN 978-83-8118-487-8 Czymże jest szczęście? Czy to jest uśmiech losu, zadowolenie, a może miarą szczęścia jest sukces? Jak to jest mieć farta? I czy to da się kupić? Czy można się targować, jak pan Pierwiosnek, jeden z bohaterów tej książki? Żyjemy w erze konsumpcjonizmu, kupujemy wszystko, różnymi drogami, stacjonarnie lub przez internet, dla siebie i dla innych, oczekujemy rabatów i promocji. Więc może szczęście także rządzi się tymi prawami? O tym z pewnością wie pan Gołąb, dostawca szczęścia, dzwonek jego furgonetki słychać z daleka. Dlaczego właśnie on? Czy fakt, że jego krewniacy trudnią się usługami pocztowymi, ma wpływ na jego żyłkę handlową? Klienci nie kwestionują jego umiejętności i kupują szczęście w rozmaitych celach i w różnych opakowaniach. Zajęci zamiataniem liści, spacerami z dziećmi, sprzątaniem, grą na skrzypcach, gotowaniem, praniem, nawet szykowaniem się do podróży – wypatrują znajomego dostawcy już z daleka, podejmując decyzje – sześciopak, …
Wyświetlono 25% materiału - 145 słów. Całość materiału zawiera 580 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się