Piątek, 28 lutego 2020
Ariana Harwicz Zgiń, kochanie tłum. Agata Ostrowska Wydawnictwo Pauza, Warszawa 2020, s. 144, ISBN 978-83-955-5080-5 „Nie ma bardziej złowrogiej ani piękniejszej więzi niż macierzyństwo” – powtarza w wywiadach Ariana Harwicz, argentyńska pisarka, nominowana w 2018 roku do Nagrody Bookera. Choć przegrała z Olgą Tokarczuk, w styczniu ukazała się w Polsce jej pierwsza powieść, która ma zadatki na to, by trochę u nas namieszać. Odkąd bohaterka książki „Zgiń, kochanie” urodziła, ma być przede wszystkim matką. Podwójna cudzoziemka – w rozumieniu geograficznym i egzystencjalnym – odbywa emigrację wewnętrzną, dzięki której czytelnik ma wgląd w odmęty jej umysłu. Od młodej matki wymaga się stateczności, aseksualności i absolutnego poświęcenia. A co, jeśli nie każda od razu zakochuje się w swoim dziecku, jeśli towarzyszą jej perwersyjne myśli i przepełnia ją pożądanie? W powieści Harwicz rekonstruuje krzyk cierpiącej na depresję poporodową kobiety, ale także każdej …
Wyświetlono 25% materiału - 139 słów. Całość materiału zawiera 557 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się