Wtorek, 24 stycznia 2012
Księgarskie bestsellery 2011 roku
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2012
W 2011 roku w dwunastu comiesięcznych zestawieniach bestsellerów „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” znalazło się 189 tytułów. 76 z nich to książki polskich autorów, 113 to tłumaczenia. Najdłużej, bo przez dziewięć miesięcy utrzymywała się na liście książka Beaty Pawlikowskiej „Blondynka na językach. Angielski, brytyjski” (G+J/National Geographic). Przez sześć miesięcy odnotowaliśmy w trzydziestce najlepiej sprzedających się książek powieści George’a R.R. Martina „Gra o tron” (Zysk i S-ka) i Harlana Cobena „Na gorącym uczynku” (Albatros). Pięć miesięcy gościliśmy na liście „Nawałnicę mieczy. Tom I – Stal i śnieg” George’a R.R. Martina (Zysk i S-ka), „Trucicielkę” Erica- Emmanuela Schmitta (Znak) i „Syrenkę” Camilli Läckberg (Czarna Owca). Czterokrotnie zaznaczyły swoją obecność w rankingu: „Zrób sobie raj” Mariusza Szczygła (Czarne), „RockMann czyli jak nie zostałem saksofonistą” Wojciecha Manna (Znak), „Zwyczajny facet” Małgorzaty Kalicińskiej (Zysk i S-ka), „Podróżnik WC” Wojciecha Cejrowskiego (Bernardinum), „Bóg. Życie i twórczość” Szymona Hołowni (Znak), „Złote żniwa” Jana Tomasza Grossa i Ireny Grudzińskiej-Gross (Znak), „Pieśń lodu i ognia. Starcie królów” i „Uczta dla wron. Sieć spisków” George’a R.R. Martina (Zysk i S-ka), „Kuszona” P.C. Cast i Kristin Cast (Książnica), „Bezpieczna przystań” Nicholasa Sparksa (Albatros), „Walkirie” Paulo Coelho (Drzewo Babel), „Pałac Północy” Carlosa Ruiza Zafóna (Muza) i „Szkoła przetrwania. Kultowy poradnik survivalowy” Beara Gryllsa (Pascal). Na listach znalazło się w 2011 roku aż sześć książek George’a R.R. Martina wydanych nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka („Gra o tron”, „Nawałnica mieczy. Tom I – Stal i śnieg”, „Nawałnica mieczy. Tom II – Krew i złoto”, „Pieśń lodu i ognia. Starcie królów”, „Uczta dla wron. Sieć spisków”, „Uczta dla wron. Cienie śmierci”). Z pięcioma powieściami zaistniała w rankingach Charlaine Harris („Definitywnie martwy” – Mag, „Gorzej niż martwy” – Mag, „Dotyk martwych” – Nowa Proza, „Czysta jak łza” – Znak, „Czyste intencje” – Znak). Trzy książki w comiesięcznych zestawieniach mieli: Małgorzata Gutowska-Adamczyk („Cukiernia pod Aniołem. Cieślakowie”, „Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy”, „Cukiernia pod Amorem. Hryciowie” – Nasza Księgarnia), Camilla Läckberg („Syrenka”, „Latarnik”, „Niemiecki bękart” – Czarna Owca), P.C. …
Wyświetlono 25% materiału - 318 słów. Całość materiału zawiera 1275 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się