Poniedziałek, 17 marca 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru377
Pod koniec lutego bieżącego roku Rada Ministrów przeczytała – z wypiekami na obliczach wszystkich szefów resortów – „Sprawozdanie z realizacji Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych ‘cyfrowa szkoła’” (obszernie o tym dokumencie pisał w ostatnim numerze Biblioteki Analiz Paweł Waszczyk). Ja również postanowiłem zapoznać się z rzeczonym tekstem – w nadziei, że podobnie jak Radę Ministrów bardzo mnie on zainteresuje. Nie zawiodłem się. Fascynujący materiał, pisany przepiękną polszczyzną, której sam Norwid by się nie powstydził. Autorzy sprawozdania już na początku stawiają odważną i jakże oryginalną tezę, że „przygotowanie Polaków do życia w społeczeństwie informacyjnym jest wyzwaniem cywilizacyjnym”. Przyznam, że sam bym na to nie wpadł. Nie domyśliłbym się również, że – jak powiadają autorzy dokumentu – „Szczególna rola w tym zakresie przypada szkole…”. A już w ogóle poza zasięgiem mojej wyobraźni było do tej pory przekonanie zawarte w twierdzeniu, że „do realizacji tych zadań konieczne jest wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt komputerowy”. Poza sprzętem komputerowym ważne są również: dostęp do internetu, rozmaite e-zasoby, no i… dobrzy nauczyciele. Oczywiście wszystkie te elementy nowoczesnej e-szkoły nie będą miały sensu, jeśli się nie kupi… szafek do przechowywania i ładowania komputerów oraz tablic interaktywnych. Dokument zawiera ważną informację, że owe szafki i tablice zakupiły wszystkie szkoły …
Wyświetlono 25% materiału - 208 słów. Całość materiału zawiera 832 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się