środa, 9 lipca 2014
Rynek pilnuje marży
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru385
Ministerstwo edukacji narodowej konsekwentnie prowadzi akcję informacyjną dotyczącą nowych zasad dystrybucji podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych w tym dotacji celowych planowanych do realizacji w roku bieżącym oraz w latach kolejnych. Od roku szkolnego 2014/2015 zmiany te obejmą już pierwszą klasę szkoły podstawowej. W kolejnych latach obejmą sukcesywnie kolejne klasy szkoły podstawowej, a także gimnazjum. Część wprowadzanych zmian (w zakresie programów nauczania oraz sposobu wyboru podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych), dotyczy również szkół ponadgimnazjalnych. MEN uświadamia samorządy Jedną z aktywności MEN w tym okresie jest jak najobszerniejsze poinformowanie jednostek samorządu terytorialnego, jako organów prowadzących szkoły publiczne, o wprowadzanych zmianach. Przy tej okazji MEN nie stroni od autopromocji: „Zmieniamy formę podręczników do edukacji wczesnoszkolnej. Odchodzimy od coraz obszerniejszych, nieuzasadnionych dydaktycznie, pakietów edukacyjnych. Korzystanie z nich często zastępowało bowiem inne aktywności dzieci, ważne na początkowym etapie kształcenia” – stwierdziła wiceminister edukacji Ewa Dudek, podczas spotkania z samorządowcami w Katowicach. Przypomnijmy, że po wejściu w życie proponowanych zmian, podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe przeznaczone do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, z punktu widzenia rodziców uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, będą bezpłatne. Podręczniki oraz materiały edukacyjne, kupione dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, będą gromadzone w bibliotekach szkolnych i wypożyczane, a w przypadku materiałów w postaci elektronicznej udostępniane uczniom. Powinny służyć co najmniej trzem kolejnym rocznikom uczniów poszczególnych klas. Materiały ćwiczeniowe będą uczniom przekazywane bez obowiązku zwrotu. Na sfinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w szkołach podstawowych i …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 958 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się