Wtorek, 15 kwietnia 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru379
Ile razy można?! Ile razy można poświęcać uwagę radosnej działalności polskiego resortu oświaty? Niemal co tydzień ministerstwo zaskakuje nowymi pomysłami, pozornie niemającymi nic wspólnego z rynkiem książki. Otóż nic bardziej błędnego: nowatorskie pomysły MEN-u w stopniu zasadniczym wpłyną na ogólny obraz naszej branży, a dotrze to do nas ostatecznie w roku przyszłym, po opracowaniu i opublikowaniu przez zespół Łukasza Gołębiewskiego paru kolejnych opasłych tomów statystyk i analiz. Ostatni pomysł MEN-u nawiązuje bezpośrednio do Soboru Watykańskiego II. Późno, bo późno, ale jednak… Jedna z rewolucyjnych posoborowych zmian w sprawowaniu mszy świętej polegała na odwróceniu się kapłana twarzą do wiernych: od tego czasu eucharystia odprawiana jest na ich oczach i w duchowym kontakcie z nimi. Pani ministra – która prosi, żeby nazywać ją ministrzycą – uznała, że to dobry pomysł i wydała polecenie, żeby od nowego roku szkolnego ławki w szkołach ułożone były w literę „U” i żeby nie było tak jak dotąd, że każdy uczeń – z wyjątkiem rzecz jasna prymusów, którzy zawsze siedzą w pierwszej ławce, są grzeczni i ładnie uczesani – ogląda plecy siedzącego przed nim kolegi czy koleżanki. To istotnie zmiana, prawdziwie rewolucyjna, przyznaję. Jej konsekwencje będą rozmaite, zwłaszcza te, które wiążą się z techniką podpowiadania na lekcji. Zmieni się również dotychczasowa społeczna stratyfikacja, obowiązująca w każdej klasie od wieków, a przynajmniej za moich czasów: najbardziej uprzywilejowane były miejsca na końcu, w największym oddaleniu od tablicy i czujnych oczu odprawiającej …
Wyświetlono 25% materiału - 232 słów. Całość materiału zawiera 928 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się