środa, 1 marca 2017
   Tak czy owak renomowaną restaurację wypełniła po brzegi stołeczna socjeta. Uwieczniana w kadrze przez licznych paparazzich trafiła na łamy prasy kolorowej. Tym samym jej czytelnicy mogli się naocznie przekonać, jakie to "Światowe życie" -  że przywołam piosenkę z repertuaru Wiesława Gołasa - wiodą: Janusz Sent, Jerzy Derfel, Janusz Tylman, Irena Santor, Danuta Błażejczyk, Andrzej Zieliński, Witold Dębicki, Hanna Bakuła, Katarzyna Walter, Justyna Sieńczyłło, Michał Ogórek, Andrzej Poniedzielski, Gaba Kulka, Roman Dziewoński, Tomasz Raczek, Grzegorz Kalinowski, o progeniturze Młynarskiego, tudzież Agacie Passent przez grzeczność nie wspominając. "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka" (Marginesy) zatytułowana jest książka Krzysztofa Tomasika, której prezentacja miała miejsce w siedzibie "Gazety Wyborczej". Pierwszą miłością urodziwej bohaterki wieczoru był niejaki Ryszard Manicki, ksywa "Ślepy", barwna postać Warszawy z lat gomułkowszczyzny, który stracił nogę w następstwie wypadku motocyklowego. "Najzabawniejsze anegdoty dotyczą licznych zakładów 'Ślepego' z młodymi góralami - o duże pieniądze - o to, kto wytrzyma dłużej z nogą zanurzoną w lodowatej wodzie górskiego potoku. Oczywiście nikt nie wiedział o protezie, w efekcie Manicki zawsze wygrywał. W końcu po Zakopanem rozeszła się informacja, na jakiego rodzaju oszustwo zostali nabrani górale, i 'Ślepy' nie mógł się już pokazywać na Podhalu". Hase najpierw była asem w talii modelek Jadwigi Grabowskiej, ("Moda Polska"), a potem sama zajęła się tworzeniem ubiorów:"Na festiwal młodzieży do Sofii zaprojektowała dla żeńskiej części polskiej ekipy minispódniczki. Tuż przez wyjazdem okazało się jednak, że towarzysz Todor Żiwkow nie toleruje krótkich spódniczek, w związku z czym nakazano je... wydłużyć. Nie było czasu, więc operacja została przeprowadzona w drodze, trzeba było zorganizować krawcowe, które …
Wyświetlono 25% materiału - 254 słów. Całość materiału zawiera 1019 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki