Poniedziałek, 5 lutego 2007
Czuły barbarzyńca
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2007
Moja księgarnia powstała z egoizmu – mówi Tomasz Brzozowski, twórca „Czułego Barbarzyńcy” – z potrzeb życiowych i konieczności, aby zaspokoić własne potrzeby. Miałem zawsze chęć skonsumowania książek od razu, na miejscu, gdzie się z nimi spotykam. Od 1991 roku wydaję książki i robię akcje wokół nich. „Czuły Barbarzyńca” to nie tylko sprzedaż 3 tys. tytułów tu się znajdujących (sporo, jak na niewielką powierzchnię – 101 mkw.), ale też miejsce, gdzie można książki na miejscu przeglądać. Korzystając przy tym z barku kawowego. Lokal jest urządzony sprzętami pochodzącymi na pierwszy rzut oka z komisu meblowego, trochę w stylu międzywojennym, trochę z lat pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych. Pośrodku wisi uczepiona u sufitu wygodna ławeczka- huśtawka, przy wejściu stoi kosz na parasole. Każdy fragment wystroju stwarza ciepłą atmosferę, zapraszając do dłuższego pobytu w księgarni, czy do spotkania w tym miejscu z przyjaciółmi lub umówienia się z partnerem biznesowym. Wśród publiczności przeważa młodzież, ale spotyka się gości w każdym wieku, gdyż niektórzy klienci przychodzą z dziećmi, a jest też wielu starszych miłośników klimatu panującego w „Czułym Barbarzyńcy”. Hrabalowskie wesele Pytany o wzorce, Tomasz Brzozowski odpowiada uśmiechem, by w końcu przyznać, że nie korzystał z żadnych znanych wcześniej rozwiązań. – Działałem intuicyjnie i chciałem tylko stworzyć przestrzeń urozmaiconą zakamarkami, z tajemnicą. A sama nazwa księgarni oczywiście pochodzi od Bohumila Hrabala, którego „Czuły Barbarzyńca” jest dla …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 873 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się