Wtorek, 29 maja 2012
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2012
W latach mojego dzieciństwa kwiecień był miesiącem pamięci narodowej. Czy pamiętają o tym także edytorzy? Jestem skłonny odpowiedzieć na to pytanie twierdząco, gdyż i w kwietniu bieżącego roku nie brakowało spotkań z książkami dotyczącymi rodzimej przeszłości. Zachowując chronologię w Centrum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego miał miejsce wieczór poświęcony pamięci Elżbiety Czyżewskiej. Ta chyba najpopularniejsza aktorka z epoki PRL-u doczekała się - za sprawą Wydawnictwa Literackiego - monografii. Prowadzący imprezę nie ukrywał, iż bardziej od książki podoba mu się autorka - Iza Komendołowicz. Kameralne audytorium indagowało ją o przyczynę amerykańskich niepowodzeń artystycznych i życiowych "Elki", alternatywną wersję jej losów (czyli pozostanie w Polsce) oraz brak wypowiedzi w książce: Jerzego Skolimowskiego, Janusza Głowackiego i Joanny Pacuły oraz innych …
Wyświetlono 25% materiału - 115 słów. Całość materiału zawiera 462 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się