Piątek, 26 lutego 2016
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru11/2015
Miło mi donieść szanownym czytelnikom, że po kiksie literackim, jaki stanowił niedokończony wywiad z Januszem Kondratowiczem, Rafał Podraza powrócił do wysokiej formy. Co stwierdzam po lekturze monografii pt. "Jutro będzie dobry dzień" (W.A.B.), poświęconej Helenie Majdaniec, jednej z najurodziwszych polskich piosenkarek. W jej życiu był także wątek agenturalny. "Kiedy skończył się jej kontrakt z Philipsem otrzymała od francuskich służb bezpieczeństwa >>propozycję nie do odrzucenia<<. Miała informować o nastrojach panujących w Polsce. W zamian oferowano dużą płytę i wielką karierę. Odmówiła. Nie wiem, czy karą za tę odmowę nie było zablokowanie jej francuskiej kariery. Bo nagle bez powodu Philips, ani żadna inna wytwórnia, nie były już zainteresowane współpracą z nią... Co ciekawe podobnie postąpiły polskie służby wywiadowcze. Za informacje, co dzieje się we Francji (...) jej krajowa kariera miała poszybować w górę. (...) Oczywiście stał za tym także paszport z możliwością wielokrotnego przekraczania granicy i comiesięczne honorarium. Ponieważ odmówiła, więc płyta z piosenkami francuskimi ostała się tylko w sferze marzeń, a co gorsza przez pół roku blokowano wokalistce możliwość powrotu do Francji. Dopiero kiedy Pagart uświadomił MSW, że jeśli artystka nie wróci do Paryża, trzeba będzie zapłacić odszkodowanie w dewizach, łaskawie zgodzono się na jej wyjazd do nadsekwańskiej metropolii" - opowiada szwagier bohaterki. W …
Wyświetlono 25% materiału - 203 słów. Całość materiału zawiera 814 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się