Poniedziałek, 6 sierpnia 2012
Książkowe kiermasze nad polskim morzem
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru333
Prawdziwy mamy w tym roku wysyp nowych inicjatyw o targowym, czy też bardziej precyzyjnie rzecz ujmując – kiermaszowym charakterze. W kwietniu zadebiutowały, dość wysoko ocenione przez wydawców i organizatorów, Targi Książki w Białymstoku. Dużą popularnością cieszył się też kolejny Kiermasz Książki i Prasy na warszawskim Mariensztacie. Jednak to wakacje pozwalają na wyjątkowy luksus czytania, na jaki rzadko można sobie pozwolić w trakcie codziennej bieganiny. Z takiego założenia wyszli organizatorzy Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego, którego premierowa edycja odbyła się w pierwszy weekend sierpnia, w reprezentacyjnym punkcie Gdyni – przy Skwerze Kościuszki – blisko morza i nadmorskiego bulwaru. Na pomysł takiej imprezy wpadła firma Murator Expo, inicjator wspomnianego stołecznego kiermaszu i organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki. Do słuszności tej idei udało jej się przekonać władze Gdyni i ich wspólne przedsięwzięcie przeszło właśnie pierwszy test. – Mamy przekonanie, że w tak nowoczesnym mieście w wakacyjny czas warto popularyzować czytelnictwo, warto realizować takie projekty jak Nadmorski Plener Czytelniczy – przekonuje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Prezes Muratora Expo Jacek Oryl potwierdza z kolei wyśmienitą współpracę z miastem, a wystawcy chwalą wartość takiej formy zachęty do kontaktu z książką drukowaną. Podkreślali ponadto, jak ważny z punktu …
Wyświetlono 25% materiału - 189 słów. Całość materiału zawiera 756 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki