Poniedziałek, 29 lipca 2019
OFENSYWA SELF-PUBLISHINGU
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 502 (13/2019)
Wydawnictwo książkowe Altenberg, należące do youtubera Radosława Kotarskiego, od września 2017 do końca 2018 roku osiągnęło 13,96 mln zł przychodów sprzedażowych (w tym 13,1 mln zł z książek) i 1,76 mln zł zysku netto. W tym okresie wydało 12 tytułów, w tym roku planuje sześć premier. „Dystrybucja własna to jedna z najważniejszych zasad. Dzięki temu, że nie musimy w cenie książki zawierać prowizji zewnętrznych dystrybutorów, możemy sobie pozwolić na stałe zasilanie konta Pajacyka, wydawanie pięknych wizualnie książek i przeznaczanie znacznie większych wynagrodzeń autorom. To realnie zmienia rynek książki w Polsce” – komentuje Radosław Kotarski w serwisie Wirtualnemedia.pl. Właściciel wydawnictwa Altenberg prowadzi od wiosny 2012 roku kanał na YouTube – Polimaty, który ma 593 tys. subskrybentów. Radosław Kotarski opowiada na nim o zagadnieniach z różnych dziedzin nauki: od językoznawstwa, historii i psychologii, po biologię, żywienie czy przyrodę. Dzięki popularności kanału zaczął współpracę z Telewizją Polską – prowadził cztery sezony „Podróży z historią”, gościł też jako ekspert w „Świat się kręci”. Jest również twarzą kampanii banku Millennium, tworzy krótkie filmy edukacyjne na temat finansów – Millematy. Jako autor zadebiutował książką „Nic bardziej mylnego”, która ukazała się w 2015 roku nakładem Znaku. Kolejną publikację „Włam się do mózgu” wydał już własnym sumptem pod marką Altenberg we wrześniu 2017 roku. Jak komentował wówczas: „Przy mojej poprzedniej książce nie miałem na przykład większego wpływu na formę. A zawsze chciałem aby książki, które są w Polsce wydawane były piękne i by nadawały się na prezent dla kogoś innego lub dla siebie. Dlatego zdecydowaliśmy się …
Wyświetlono 25% materiału - 248 słów. Całość materiału zawiera 994 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się