Piątek, 30 marca 2012
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru70
Rok 2011, jak i poprzednie, upłynął pod znakiem kryzysu gospodarczego. Tak przynajmniej możemy usłyszeć z przekazów medialnych. Czy jest to jednak prawda dotycząca całej gospodarki? Na pewno nie. Niektóre branże odnotowują większe lub mniejsze wzrosty, a przedsiębiorstwa wypracowują zysk. Podobnie jest z książką antykwaryczną obecną na aukcjach. W ubiegłym roku rynek bibliofilski wzrósł o 6,6 proc. i przekroczył kwotę 10 mln zł. W porównaniu z danymi publikowanymi w ubiegłych latach, postanowiłem dodatkowo zaprezentować dane dotyczące cen wylicytowanych obiektów, powiększonych o opłatę aukcyjną (zazwyczaj 6-7 proc.). Argumentem za taką prezentację danych jest fakt, iż właśnie cena końcowa aukcji powiększona o opłatę aukcyjną jest ceną końcową płaconą przez klientów, a więc stanowi odzwierciedlenie wartości obiektów i możliwości nabywczych klientów. Dane podsumowujące ubiegłoroczne obroty ilustruje tabela na s. 59. W ubiegłym roku zorganizowano 15 aukcji księgarskich. Podobnie jak rok wcześniej, organizatorami było 10 antykwariatów i domów aukcyjnych. Kolejnym podobieństwem był fakt zorganizowania wspólnej aukcji przez Antykwariat TOM i Antykwariat Troszkiewiczów. Najmocniejsza pozycja od lat przypada warszawskiemu Lamusowi – 53,16 proc. obrotów rynku (w 2010 roku: 52,80 proc.). Wysoka jest również skuteczność sprzedaży wystawianej oferty tej firmy – 78,84 proc. …
Wyświetlono 25% materiału - 186 słów. Całość materiału zawiera 746 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się