Piątek, 26 lutego 2016
Wydawnictwo avalon
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru11/2015
Zgodnie z hasłem, że "Wydawnictwo Avalon to historia w dobrym wydaniu!", jakie zamieszczono na stronie internetowej krakowskiej oficyny, od lat na rynek księgarski trafiają niezwykle znaczące pozycje, wysoko cenione przez środowisko historyczne. Początkowo były to reprinty klasycznych edycji, czasem sprzed wielu dziesiątków lat, które nawet w handlu antykwarycznym były niedostępne. Takim dziełem była legendarna "Genealogia Piastów" Oswalda Balcera, która ukazała się przed ponad 100 laty, bo w roku 1895, i we wszystkich bibliotekach zaczytywana była przez kolejne pokolenia historyków, a także niezliczonych amatorów genealogii. Reprint dokonany przez Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe w 1980 roku został natychmiast wchłonięty przez złaknionych wiedzy odbiorców i dopiero edycja Avalonu z 2005 roku stała się szeroko dostępna. Jak zaznacza wydawca, "fenomen tej książki tkwi w tym, że ma wartość nieprzemijającą nie tyle ze względu na ustalenia faktograficzne, ile z uwagi na przejrzystość warsztatu badawczego, logiczną dedukcję, piękny język, jasność wykładu. Bez wątpienia >>Genealogię Piastów<< można zaliczyć do tych dzieł polskiej literatury historycznej, które mimo upływu czasu nie starzeją się i które od ponad stu lat należą do kanonu historyka Polski średniowiecznej". Podobne znaczenie miało też wznowienie "Rodowodu Piastów Śląskich" Kazimierza Jasińskiego, a dzieło to stanowi uzupełnienie Balcerowskiej "Genealogii", gdyż wielki historyk w swej pracy nie ujął tej najbardziej rozrośniętej gałęzi rodu Piastów. Krakowski wydawca nie zatrzymał się jednak na kolejnych reprintach, lecz stworzył też miejsce dla publikowania nowych prac historycznych, początkowo głównie skupionych na …
Wyświetlono 25% materiału - 229 słów. Całość materiału zawiera 918 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się