Czwartek, 21 grudnia 2023
WEBINARIUM POLSKIEJ IZBY KSIĄŻKI DLA WYDAWCÓW Z UKRAINY
4 grudnia odbyło się webinarium online zorganizowane przez Polską Izbę Książki we współpracy z SUPRR (Supporting Ukrainian Publishers Resilience and Recovery) przeznaczone dla wydawców z Ukrainy. Gośćmi honorowymi spotkania byli: Frances Pinter (przewodnicząca grupy SUPRR), Oleksandra Koval (dyrektorka Ukraińskiego Instytutu Książki) i Oleksandr Afonin (prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Wydawców). Spotkanie prowadził Andrzej Chrzanowski (członek Rady PIK), a prezentacje przedstawili: Grzegorz Boguta (wydawnictwo Nieoczywiste), Maria Deskur (Fundacja Powszechnego Czytania), Magdalena Hajduk-Dębowska (wydawnictwo Karakter), Piotr Dobrołęcki (Biblioteka Analiz) i Sonia Draga (prezeska PIK). – My, ukraińscy wydawcy, chcielibyśmy, aby sytuacja branży książkowej w Ukrainie zmieniała się tak samo dynamicznie, jak fot. Biblioteka Śląska 22 grudnia 23-24/2023 Biblioteka Analiz 7 w Polsce. Teraz, gdy jesteśmy coraz bardziej Unii Europejskiej, takie spotkanie ma dla nas ogromne znaczenie. Wszystkie tematy zaplanowane na dziś są bardzo ważne, ale dla mnie najbliższym tematem jest popularyzacja czytania. Jak wynika z najnowszych badań, od 2020 roku liczba czytających w Ukrainie zwiększyła się dwukrotnie, z 8 do 18 proc. Coś się zmieniło i Ukraińcy zaczęli więcej czytać i czytać więcej po ukraińsku. I to motywuje nas i sugeruje, że idziemy w dobrym kierunku, pragniemy iść jeszcze bardziej skutecznie i mam nadzieję, że dzięki naszemu spotkaniu będziemy podążali coraz bardziej świadomie i produktywnie – powiedziała Oleksandra Koval. Głos zabrał także Oleksandr Afonin (na zdjęciu): – Nie jest tajemnicą, że do momentu rozpoczęcia pełnoskalowej wojny ukraińscy wydawcy na europejskim rynku książki byli raczej obserwatorami lub gośćmi na targach. I dopiero teraz przed ukraińskimi wydawcami i autorami powoli uchylają drzwi. I dlatego jest bardzo ważne, żebyśmy w tym procesie, w którym Ukraina podąża, stali się pełnoprawnymi członkami tego rynku i żebyśmy pracowali ramię w ramię z polskimi kolegami oraz kolegami z innych …
Wyświetlono 25% materiału - 278 słów. Całość materiału zawiera 1114 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się