środa, 16 września 2009
Księgarskie abc
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru60
W czasie porannej kawy dostaję na iPhone’a wiadomość od mojego księgarza. To przypomnienie o dzisiejszej premierze powieści mojego ulubionego autora. Tydzień wcześniej na Facebooku potwierdziłem swój udział w tym spotkaniu i od razu dostałem elektroniczny fragment nowej książki, który przeczytałem na telefonie. Naprawdę cieszę się na to wydarzenie, autor znów pokazał klasę! Przed wyjściem do pracy zaglądam jeszcze na Twittera – tam również znajduję krótkie przypomnienie o dzisiejszym wieczorze. O dziewiętnastej pojawiam się w księgarni. To niewielki lokal, ma zaledwie 50 mkw., a większość powierzchni zajmują stoliki i wygodne fotele. Mimo to w ofercie dostępnych jest stale kilkaset tysięcy tytułów nie tylko z Polski, lecz także z całego świata. Jest to możliwe za sprawą urządzenia, które stoi w kącie. To cyfrowa maszyna drukarska, z której, w chwilę po wybraniu tytułu, wychodzi gotowa książka. Okładkę wybieram sam, mogę zdecydować się na jeden z kilku standardowych wariantów albo zaprojektować swoją własną. Książkę kupuję nie tylko dla siebie, potrzebuję jeszcze jednego egzemplarza dla mojej cioci, która też lubi tego autora. Ponieważ ciocia ma już problemy ze wzrokiem, powieść drukuję w większym formacie. Oczywiście dodaję dedykację, która również zostanie umieszczona, niekoniecznie na początku książki – krótkie wiadomości czy komentarze mogą być dopisane na dowolnej stronie. W czasie gdy powstają moje egzemplarze, księgarz podaje mi kawę i domowe ciasto. Siadamy przy jednym ze stolików, wyjmuję czytnik e-booków i za pomocą Wi-Fi ściągam bezpłatnie książkę, którą właśnie kupiłem. Równocześnie automatycznie aktualizuje się fragment powieści, który dostałem rano na telefon. …
Wyświetlono 25% materiału - 243 słów. Całość materiału zawiera 974 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się