Piątek, 21 lipca 2017
Co czytają inni
Może wyjdę na idiotę, ale wpadł mi kilka dni temu w oko tekst o tzw. blokowaniu regionalnym, znanym szerzej jako „geo-blocking”. Na proste wyrazy: siedzę przy komputerze w Warszawie, znajduję przy pomocy internetu sklep w Kapsztadzie, który na magazynowych półkach ma rakiety na Księżyc. Bingo, właśnie o takich marzyłem! Zamawiam i… dingo, czyli bolesne ukąszenie: ze względu na to, że zamawiam z innego kraju (Polska nie ma w tym przypadku nic do rzeczy), mogę najwyżej otrzymać rakietkę do ping-ponga marki Moon. „Zróżnicowanie produktów kierowanych na poszczególne rynki”, można wyczytać w sieciowych komentarzach. Problem trochę akademicki, mogę powiedzieć, zwłaszcza dla Polaków (tu akurat to się liczy) – w opublikowanej niedawno przez Deloitte Polska analizie „Piractwo w internecie – straty dla kultury i gospodarki” wyczytać można, że w najbliższych latach tempo wzrostu piractwa w Polsce znacznie przewyższy tempo wzrostu PKB. Geoblocking? Nie takie rzeczy my ze szwagrem załatwiamy. Jednak tekst, o którym mówię, nieco …
Wyświetlono 25% materiału - 152 słów. Całość materiału zawiera 610 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się