Poniedziałek, 5 października 2009
Google Book Search i kolejne zamieszanie po obu stronach oceanu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru257
Przypomnijmy: do 4 września był czas na wypisywanie się z ugody, czyli zgłoszenie sprzeciwu wobec całej ugody lub wobec jej niektórych punktów. Dotyczyło to wydawców i autorów z całego świata. Oczywiście, obok tych formalności równolegle napływały protesty i skargi. Na europejskim gruncie tym problemem zajęła się nawet Komisja Europejska (polskich wydawców i MKiDN na jej forum reprezentował Piotr Marciszuk – prezes PIK), która po wysłuchaniu przedstawicieli różnych krajów na początku września postanowiła opracować raport. W Belgii i Francji Google przegrało procesy o naruszenie praw autorskich. Lecz zanim mechanizm biurokratyczny zarówno Komisji jak i Parlamentu Europejskiego przemieli ten materiał i wyciągnie konkluzje, trzeba będzie czekać kolejne miesiące na podjęcie konkretnych działań. A przecież – jak pisaliśmy wcześniej – według ugody, 5 stycznia 2010 roku mija termin na zgłaszanie książek do wypłaty rekompensat. Sprawę jeszcze bardziej skomplikowała ostatnia decyzja departamentu rządu amerykańskiego. Rząd Federalny zastopował …
Wyświetlono 25% materiału - 143 słów. Całość materiału zawiera 573 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się