Sobota, 29 maja 2021
KOMENTARZ JANA LUSA DO DYSKUSJI O USTAWIE O OCHRONIE RYNKU KSIĄŻKI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 547 (10/2021)
Z wielkim zainteresowaniem obejrzałem dyskusję na temat ustawy o ochronie rynku książki „Ustawa o ochronie rynku książki panaceum na bolączki branży wydawniczej?”. Temat interesujący wszystkich z branży książki. Przypominam, że jest to kolejna próba PIK ucywilizowania poprzez ustawę obrotu książką i oczekiwana z nadzieją przez księgarzy oraz znaczną część wydawców. Niestety wbrew znanemu powiedzeniu wygląda na to, że tym razem nadzieja umrze pierwsza. Smutne. Ciśnie się pytanie, dlaczego?! Uważny obserwator pewnie zauważył, że u przeciwników ustawy: 1. Dał się wyraźnie odczuć sentyment do firm internetowych. 2. Z założenia przyjęto radykalny spadek nakładu książek. I na nic zdały się argumenty, że to wniosek nieuzasadniony. 3. Wbrew informacjom z innych rynków, a priori zakładano także wzrost ceny egzemplarza. 4. Pojawia się strach przed piractwem, a przecież w realu za kradzież ponosi się przykre konsekwencje. Zamiast więc żądać prawnego zakazu i braku tolerancji dla takich praktyk, to służy to za argument przeciwko Ustawie. Można sądzić, że u dużych …
Wyświetlono 25% materiału - 155 słów. Całość materiału zawiera 622 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się