Piątek, 1 marca 2019
Rozmowa z Marcinem Jacoby
– Motorem światowej mody na Koreę jest K-pop? – K-pop to koreańska muzyka popularna, czyli potężny już dziś przemysł kreatywny, produkujący dziesiątki zespołów i solistów oraz generujący wielomilionowe zyski nie tylko w samej Korei, ale właściwie już na całym świecie. K-pop to nie tylko muzyka, ale taniec, widowisko i pewien wizerunek gwiazdy. Osoby niezwykle zadbanej, modnej, ale przy tym skromnej i dostępnej. Gwiazdy K-popu są dla swoich młodych fanów trendsetterami, napędzają modę na określony ubiór, makijaż czy zachowanie. Dzięki nim pojawia się popyt na koreańskie kosmetyki, kuchnię czy naukę języka koreańskiego. Korea buduje swoją rozpoznawalność poprzez K-pop i to od razu w najciekawszej grupie odbiorców – wśród nastolatków, którzy są nie tylko ważnymi konsumentami sami w sobie, ale którzy wpływają również na konsumenckie zachowania swoich rodzin. A zatem można powiedzieć, że na światowej popularności K-popu korzystają szeroko inne sektory koreańskiej gospodarki. – Jak wyjaśnić globalny sukces tamtejszych seriali? – Po pierwsze – są bardzo dobrymi produkcjami od strony technicznej. Gra aktorska, praca kamery, światło, dźwięk, …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 660 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się