Wtorek, 11 grudnia 2012
Targi Książki Historycznej rosną w siłę
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru343
Informacja o XXI Targach Książki Historycznej podana w skrócie telegraficznym (kto dzisiaj pamięta jeszcze telegraf i telegram?) powinna brzmieć: ponad 220 wystawców z całej Polski, największa oferta książek historycznych, III Salon Muzeów, II Salon Bibliotek, I Salon Książki Białoruskiej, panele dyskusyjne, spotkania z autorami, prezentacja faksymiliów, gry strategiczne i planszowe, pokazy grup rekonstrukcyjnych, projekcje filmów fabularnych, lekcje muzealne dla dzieci oraz spacery historyczne. A także: wstęp wolny, za co organizatorom należą się szczególne słowa uznania, bo dzięki temu na targach nie ma żadnej bariery przy wejściu i nawet ci, których nie stać ani na bilet, ani na zakupy, mogą uczestniczyć w imprezach targowych i obejrzeć książki na stoiskach, a nawet rozmawiać z licznymi autorami, których na targach nie brakowało. 20 tys. odwiedzających Dzięki temu frekwencja była wysoka, chociaż niektórzy uważali, że nieco niższa niż przed rokiem. – Szacujemy, że w tym roku odwiedziło nas między 19 a 20 tys. osób – powiedział Bibliotece Analiz Zbigniew Czerwiński, przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, organizatora targów. Liczba ta dla trwających cztery dni targów jest chyba optymalna, chociaż były okresy, kiedy tłok blokował swobodne poruszanie się w przejściu między stoiskami. Jednak urok zabytkowego wnętrza w Arkadach Kubickiego w kompleksie Zamku Królewskiego w Warszawie, połączony z jego nowoczesnym wyposażeniem, wynagradzał wszystkie niedogodności. Dodajmy jeszcze, że otwarcie targów odbyło się w najbardziej prestiżowym i okazałym pomieszczeniu królewskiej rezydencji – w Sali Wielkiej, a w sąsiedniej, nieco mniejszej Sali Koncertowej, zorganizowano dyskusję panelową z udziałem wydawców białoruskich. Głosy z Białorusi Nie będzie przesadą, jeżeli ocenimy, że właśnie ta debata …
Wyświetlono 25% materiału - 252 słów. Całość materiału zawiera 1011 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się