Niedziela, 3 kwietnia 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru297
 Laureatami tegorocznej edycji nagrody dla polskich i niemieckich tłumaczy zostali Esther Kinsky i Ryszard Turczyn. Oboje zostali wyróżnieni za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przekładu oraz pośrednictwo kulturowe między Polską a Niemcami. Wyboru laureatów dokonało polsko-niemieckie jury, któremu patronuje Karl Dedecius. Jest to piąta edycja przyznawanej przez Fundację im. Roberta Boscha nagrody. Jej wysokość wynosi 10 tys. euro. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 20 maja, w dzień 90. urodzin Karla Dedeciusa w Darmstadt. Esther Kinsky, ur. w 1956 roku, studiowała slawistykę i anglistykę w Bonn i Toronto. Od 1985 roku tłumaczy z języka polskiego, angielskiego i rosyjskiego na niemiecki. Przez 25 lat nieustannie przybliża polską literaturę czytelnikom niemieckojęzycznym. Przetłumaczyła utwory …
Wyświetlono 25% materiału - 110 słów. Całość materiału zawiera 440 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się