Wtorek, 29 czerwca 2021
UHONOROWANO NAJLEPSZE PUBLIKACJE TURYSTYCZNE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 549 (12/2021)
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” po raz trzynasty przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych – pod względem merytorycznym i graficznym – książek turystycznych i podróżniczych. W kategorii „Wydarzenie Roku” uhonorowano wydawnictwo Próby – za powołanie do życia marki wydawniczej, które znakomicie kontynuuje tradycje „Zeszytów Literackich”, oraz inaugurację serii wydawniczej „Wędrowiec” w pięknej szacie graficznej, którą otwiera pierwsze polskie wydanie opowieści Roberta Byrona „Europa w zwierciadle” w przekładzie Doroty Kozińskiej. Angielski pisarz, dziennikarz i podróżnik stał się wzorem i mistrzem dla następnych pokoleń brytyjskich pisarzy i podróżników, m.in. dla Bruce’a Chatwina i Colina Thubrona. Nagroda główna w nowej kategorii „przewodnik literacki” ex aequo: –Grzegorz Sołtysiak „Nie taka zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda”, Muzeum Powstania Warszawskiego –Mariusz Szczygieł, „Osobisty przewodnik po Pradze”, Dowody na Istnienie Wyróżnienie: –Jakub Kornhauser, „Premie górskie najwyższej kategorii”, Książkowe Klimaty W kategorii „przewodnik ilustrowany”nagrody nie przyznano. Wyróżnienia otrzymały publikacje: –Zuzanna Brusić, Salomea Pamuła, Beata i Paweł Pomykalscy, „Wybrzeże Chorwacji. Dalmacja. Travel&Style”, Bezdroża –Krzysztof Dopierała, „Japonia. Travel &Style”, Bezdroża –Sabina Pulsen, Sergiusz Pinkwart, „Wyspy Owcze z pierwszej ręki. Praktyczny przewodnik turystyczny”, …
Wyświetlono 25% materiału - 176 słów. Całość materiału zawiera 706 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się