Poniedziałek, 13 marca 2006
Książki Roku i Książki Miesiąca
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru161
Ostatniego dnia wyjątkowo mroźnego stycznia spotkaliśmy się w Bibliotece Narodowej z autorami, wydawcami, tłumaczami, bibliotekarzami, także z drukarzami, księgarzami i hurtownikami, jak również z ludźmi mediów. Okazją stała się uroczystość wręczenia nagród za Książki Miesiąca i Książki Roku, które przyznaje redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Gospodarzem spotkania był Michał Jagiełło, szef Biblioteki Narodowej, która po raz trzeci udzieliła nam swojej gościny. Za rok 2005 tytuły Książek Roku przyznano w pięciu kategoriach. „Warunek” Eustachego Rylskiego (Świat Książki) – powieść już uznana za arcydzieło – zwyciężył wśród tytułów autorów polskich. Autorem zagranicznym, którego dzieło zostało Książką Roku, jest Carlos Ruiz Zafón za „Cień wiatru” (Muza). Po raz pierwszy w historii nagrody doceniona została publikacja dla dzieci – „Atramentowe serce” niemieckiej …
Wyświetlono 25% materiału - 117 słów. Całość materiału zawiera 470 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się