Wtorek, 9 sierpnia 2016
Ranking 'Forbesa' 2016
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru440
Magazyn "Forbes" opublikował wreszcie najnowsze zestawienie najlepiej zarabiających pisarze na świecie. I tu pierwsze zaskoczenie... ponieważ z wyjątkiem Jamesa Pattersona, niezmiennie liderującego rankingowi, zarobki żadnego z pozostałych sklasyfikowanych autorów nie przekroczyły 20 mln dolarów. To wynik najsłabszy od wielu lat. Czternastu opisanych autorów zarobiło w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy łącznie 269 mln dolarów. Jednak w porównaniu z osiągnięciami poprzednich lat nie jest to wynik imponujący, bowiem rok wcześniej było to 331 mln dolarów, a w rekordowym okresie 2013 roku aż 475 mln dolarów. Jak podkreślają autorzy rankingu, za spadek zarobków najpopularniejszych pisarzy należy winić zmniejszający się z roku na rok poziom czytelnictwa wśród dorosłych. Odwrotny trend widać natomiast w literaturze dla dzieci i młodzieży, gdzie swoją silną pozycję utrzymują postaci takie jak Jeff Kinney ("Dziennik cwaniaczka") i J.K. Rowling ("Harry Potter"). W tym nurcie coraz śmielej poczyna sobie wspomniany już James Patterson ? każdego roku na światowym rynku …
Wyświetlono 25% materiału - 148 słów. Całość materiału zawiera 595 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się