środa, 2 listopada 2022
LIDERZY RANKINGÓW CENEO I OPINEO
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 580 (20/2022)
Porównywarka cen Ceneo.pl ogłosiła wyniki 13. edycji Rankingu Zaufanych Sklepów. Pierwsze miejsce w kategorii „Kultura i rozrywka” zajęła Taniaksiazka.pl (awans z drugiego miejsca rok wcześniej), drugie miejsce należy do Tantis.pl, a podium zamyka dvdmax.pl (spadek z miejsca pierwszego). Taniaksiazka.pl zajęła także 2. miejsce w kategorii „Najlepszy sprzedawca w Kup Teraz”. Ranking przygotowywany jest na podstawie ankiet, które kupujący w sieci wypełniają po zrealizowanych zakupach. Podstawą oceny każdego sklepu biorącego udział w rankingu były opinie użytkowników, którzy kompleksowo weryfikują: jakość obsługi klienta oraz przebieg transakcji – od zakupu do odbioru produktu. Bonito.pl liderem Opineo.pl Serwis Opineo.pl również przedstawił najnowszy Ranking Sklepów Internetowych. Tematem przewodnim 13. edycji rankingu były trendy na rynku e-commerce w okresie dynamicznych zmian 2021-2022. „Postpandemiczna sytuacja w branży e-commerce przyczyniła się do rozwoju nowych technologii, zmian w łańcuchach dostaw oraz wprowadzenia szerokich udogodnień dla klientów. Dynamiczny wzrost inflacji, załamanie rynku kredytowego, wojna za wschodnią granicą, napływ do Polski uchodźców z Ukrainy i widmo kryzysu energetycznego – wszystko to sprawiło, że przed rynkiem e-commerce pojawiły się nowe wyzwania” – czytamy w raporcie. Pierwsze miejsce w kategorii „Książki i multimedia” zajął sklep Bonito.pl – jeden z największych w Polsce sprzedawców książek oraz gier, zabawek i puzzli. Sklep uzyskał średnią ocenę 4,9 na 112,5 tys. opinii. Jak wyjaśniono, kupujący cenią sobie sprzedawcę przede wszystkim za duży wybór tytułów, błyskawiczną i profesjonalną obsługę. Na drugim miejscu znalazła się księgarnia internetowa Taniaksiazka.pl ze średnią oceną 4,9 oraz ponad 126 tys. opiniami. Trzecie miejsce zdobył sklep z artykułami fotograficznymi i fotoprezentami Colorland.pl, który zyskał średnią ocenę 4,9 na 42,5 tys. opinii. Kolejne miejsca w rankingu zajęły: 4. Matfel.pl 5. Aros.pl 6. Taniepremium.pl 7. Sklep.infor.pl 8. Voiceshop.pl 9. Altenberg.pl 10. Fiszki.pl Podstawa przygotowania rankingu i nagrodzenia najlepszych sklepów to ocena klientów. Po zrealizowanych zakupach klienci e-sklepów wystawiają opinię w Opineo.pl, biorąc pod uwagę: szybkość realizacji zamówienia, poziom obsługi klienta oraz jakość zapakowania przesyłki. Deklarują ponadto, czy poleciliby ten sklep internetowy swoim znajomym. „Trendy na rynku e-commerce w Polsce 2022” Przed polskim rynkiem e-commerce stoi konieczność mierzenia się z galopującą inflacją, rosnącymi stopami procentowymi, słabnącym popytem konsumenckim oraz skutkami wojny na Ukrainie …
Wyświetlono 25% materiału - 346 słów. Całość materiału zawiera 1387 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się