środa, 16 listopada 2022
WYZNANIA ANDREW WYLIE’A
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 581 (21/2022)
W „Gazecie Wyborczej” z 29-30 października przedrukowano wywiad, którego podczas niedawnych Targów Książki we Frankfurcie udzielił Andrew Wylie, jeden z najważniejszych agentów literackich na świecie. Agencję noszącą jego nazwisko założył w 1980 roku w Nowym Jorku, a w 1996 roku otworzył drugie biuro w Londynie. Andrew Wylie reprezentuje ponad 1000 autorów i spadkobierców, wśród nich Salmana Rushdiego. Z powodu swojej „taktyki biznesowej” nazywany jest „The Jackal” (Szakal). Rozmowę, która ukazała się w „El País”, przeprowadził Guillermo Altares, który nazywa swojego rozmówcę „najpotężniejszym agentem literackim na świecie, czyli innymi słowy – najważniejszą postacią tego rynku, prawdziwą szarą eminencją”. W swej legendarnej agencji 74-letni Andrew Wylie zatrudnia 50 osób. Fragmenty wywiadu: „Zły czas dla świata to dobry czas dla wydawców. Dobrze radzili sobie podczas pandemii: miliony ludzi nagle zyskały czas, a że nie mogły opuszczać swoich domów, to wzięli do ręki książkę lub dwie”. „Trwa konsolidacja branży, która moim zdaniem jest spowodowana zagrożeniem, jakie stwarza Amazon, ostro negocjując z wydawcami stawki dystrybucyjne. Ale mimo wszystko nadal jest …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 663 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się