Poniedziałek, 14 grudnia 2009
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru262
Kopenhaski szczyt klimatyczny budzi emocje. Jest globalne ocieplenie czy go nie ma? Ile jest dwutlenku węgla: za dużo, za mało czy w sam raz? O dziurze ozonowej trochę ciszej, ale dramatyczne pytanie ciągle wisi w stratosferze: jest dziura czy jej nie ma? Oczywiście pamiętać też należy o kwestii zasadniczej: kto mianowicie za tym wszystkim stoi i komu to służy? To pytanie towarzyszy zresztą wszystkim globalistycznym zjazdom i tym podobnym imprezom. Odpowiedź na ogół jest taka sama: za tym wszystkim stoi USA, a ostatnio USA i Chińczycy. A zatem to prezydent Barack Obama zdecyduje ostatecznie, czy na świecie jest za ciepło czy za zimno. A reszta albo się dołączy, albo pobawi w protesty. Zastanawiam się, kiedy zwołamy podobny światowy kongres w celu ograniczenia produkcji książek. Dyskusję nad emisją gazów cieplarnianych można będzie niejako w spadku przenieść w gospodarczą przestrzeń książkowej branży na świecie. Oczywiście, znowu za wszystkim stać będą Stany Zjednoczone (wraz z Arabami i Chińczykami jako właścicielami „dużych języków”). A reszta?… Reszta się nauczy po arabsku lub chińsku, a najlepiej po angielsku. A jak nie?… Jak nie, to nie. Że niby żartuję sobie?… Że opowiadam bajki, może nawet głupoty? Gdy wczytuję się w treść porozumienia, jakie przed Sądem Federalnym USA Google zawarł z amerykańskimi gildiami autorów i wydawców, to wiem, że proces …
Wyświetlono 25% materiału - 212 słów. Całość materiału zawiera 850 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się