Poniedziałek, 30 marca 2015
Rozmowa z Karolem Kuczyńskim – właścicielem Wydawnictwa Poligraf
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru404
Czym charakteryzuje się model biznesowy Wydawnictwa Poligraf? Wydawnictwo Poligraf wydaje książki w opracowanym przez siebie Systemie Wydawniczym Fortunet, który – mówiąc w największym skrócie – polega na tym, że autor finansuje wydanie swojej książki w całości, a Poligraf tę książkę wydaje (zajmuje się korektą, na życzenie redakcją, składem, indywidualnym projektem okładki, drukiem) i zajmuje się jej dystrybucją. Następnie, dwa razy w roku, wydawnictwo rozlicza się z autorem za sprzedane książki. Dodatkowo oferujemy wydanie e-booka. W naszym systemie to autor ryzykuje najwięcej, ale też autor najwięcej zarabia, gdy książka się dobrze sprzedaje. Dużo więcej niż w wydawnictwie tradycyjnym. Jaki zakres usług oferuje ono autorom?Jak już zostało powiedziane, standardowo jest to podwójna korekta, w razie potrzeby również redakcja tekstu, indywidualny projekt okładki, skład i łamanie, czyli całe przygotowanie do druku, a także oczywiście druk i oprawa, a później również dystrybucja. Jest to więc kompleksowa usługa od a do z.Jakim budżetem powinien dysponować autor finansujący wydanie książki?Koszt wydania czarno-białej książki w oprawie miękkiej, w początkowym nakładzie 500 egz. zaczyna się od około 3500 zł. Oczywiście koszt wydania książki kolorowej w formacie A4, która liczy sobie np. 500 str., w nakładzie 3 tys. egz. …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 762 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się