środa, 9 lipca 2014
Podsumowanie 2013 roku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru385
Choć w 2013 roku nie brakowało zapowiedzi głośnych fuzji w światowej branży wydawniczej, nie wpłynęły one jednak znacząco na kształt zestawienia największych koncernów wydawniczych opracowanego tradycyjnie przez redakcje „Livres Hebdo” i „Publishers Weekly”. Podane obroty koncernów wydawniczych uwzględniają sprzedaż książek drukowanych i elektronicznych (zarówno e-booków, jak i audiobooków), czasopism fachowych i naukowych oraz naukowych i fachowych baz danych. W 2013 roku wartość przychodów w odniesieniu do czołowej pięćdziesiątki wyniosła 107,2 mld dolarów (80,84 mld euro). Natomiast udział czołowej dziesiątki firm wydawniczych osiągnął obrót stanowiący 37,8 proc. obrotów czołowej pięćdziesiątki. W rankingu za 2013 rok najwięcej miejsc w czołówce zajmują firmy z: USA (jedenaście), Niemiec (osiem), Wielkiej Brytanii, Francji i Japonii (po pięć) i Włoch (cztery). Wśród globalnych liderów znalazły się też wydawnictwa: z Chin, Rosji, Hiszpanii, Korei Południowej, Holandii (po dwie firmy) oraz reprezentanci: Kanady, Finlandii, Szwecji i Danii. Czołówkę rankingu wydawnictw za 2013 rok tworzą: Pearson z przychodami w wysokości 9,33 mld USD, który tak jak w latach poprzednich, wyprzedza koncern Reed Elsevier, który w czołówce może poszczycić się zdecydowanie najwyższym wzrostem obrotów …
Wyświetlono 25% materiału - 174 słów. Całość materiału zawiera 699 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się